KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752038
nr 1475 2038
Ewa Durling Borgedahl
(1918-2015), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Vändkuren vid Östersjö brygga". Olja på duk, 46x38cm, yttermått inklusive ram: 48x40cm
Ewa Durling Borgedahl, svensk målare född i Stockholm 1918, död 2015 i Gränna.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:08:45
26/5 22:48:07
100 kr
18/6 12:12:46
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ewa Durling Borgedahl
Läs mer om Ewa Durling Borgedahl