KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178474

nr 1217 8474

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Oljemålning, Bokmärksängel, Signerad. Olja på duk, 44x46

Kondition: slitage, skador

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 19 november 2018
kl 20:34:41

15/11 08:54:13 1      Vinnande bud

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås