KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099482

nr 1409 9482

Eva Sköld-Karnéus

(1924-2016), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 68. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 41x62 cm

Eva Sköld-Karnéus, svensk målare, tecknare och textilkonstnär född 1924 i Eskilstuna, död 2016 i Trollhättan.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:45:36

Eva Sköld-Karnéus

Läs mer om Eva Sköld-Karnéus