![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002026
*
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 20:11:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 12:28:20
1
1.000 kr
26/2 13:15:11
2
1.200 kr
26/2 17:12:11
1
1.500 kr
26/2 19:26:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55
-
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03
-
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
*
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 12:28:20 | 1 | 1.000 kr |
26/2 13:15:11 | 2 | 1.200 kr |
26/2 17:12:11 | 1 | 1.500 kr |
26/2 19:26:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk mÃ¥lare född 1873 i Stockholm, död 1952.Läs mer om Esther Kjerner
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15