KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002026

nr 1600 2026

Esther Kjerner

(1873-1952), Sverige

Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm

Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 26 februari 2024
kl 20:11:11

Esther Kjerner

Läs mer om Esther Kjerner