KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12495056

nr 1249 5056

Ernst Smith

(1868-1945), Sverige

Oljemålning, Ernst Smith (1868-1945), Sverige. "En brittsommardag på Östersjön", signerad, 1938. Olja på duk, 33x41

Ernst Smith, svensk bildkonstnär född i Karlshamn 1868, död 1945 .

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 22 april 2019
kl 18:19:37

Ernst Smith

Läs mer om Ernst Smith