KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11285046
*
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:46:04
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



