KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12487377
*
nr 1248 7377
Erika Bengtsdotter
(f. 1955), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 81x85 cm
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2019
kl 19:05:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 09:25:05
1
450 kr
10/4 09:29:35
2
150 kr
10/4 09:29:35
1
200 kr (Budbetjänt)
10/4 09:29:42
2
250 kr
10/4 09:29:44
1
300 kr (Budbetjänt)
15/4 14:08:19
3
400 kr
15/4 14:08:19
1
450 kr (Budbetjänt)
15/4 14:08:40
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erika Bengtsdotter
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
Läs mer om Erika Bengtsdotter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erika bengtsdotter olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Erika Bengtsdotter
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erika Bengtsdotter
nr 1248 7377
Erika Bengtsdotter
(f. 1955), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 81x85 cm
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 09:25:05 | 1 | 450 kr |
10/4 09:29:35 | 2 | 150 kr |
10/4 09:29:35 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/4 09:29:42 | 2 | 250 kr |
10/4 09:29:44 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
15/4 14:08:19 | 3 | 400 kr |
15/4 14:08:19 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/4 14:08:40 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erika Bengtsdotter
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.Läs mer om Erika Bengtsdotter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erika bengtsdotter olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30