KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14741047
nr 1474 1047
Erik Tryggelin
(1878-1962), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 49, "Vy från Kungsbron", Stockholms Stadshus. Olja på duk, 33x45 cm, yttermått inklusive ram: 42x55cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.600 kr
måndag 13 juni 2022
kl 19:10:38
5.000 kr
4.800 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.400 kr (Budbetjänt)
Erik Tryggelin
Läs mer om Erik Tryggelin