KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13231022
nr 1323 1022
Erik Tryggelin
(1878-1962), Sverige
Oljemålning, "Råsunda", Signerad, "Maj 1926". Olja på duk, 34x44 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 27 april 2020
kl 20:37:09
25/4 00:38:57
- Klassiska
27 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Erik Tryggelin
Läs mer om Erik Tryggelin