KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12297637
*
nr 1229 7637
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kust, Signerad. Olja på pannå, 34x40
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:29:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 20:22:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs mer om Erik Osslund
nr 1229 7637
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kust, Signerad. Olja på pannå, 34x40
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 20:22:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1913, död 1982.Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37