KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12396603
nr 1239 6603
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Gård i landskap. Signerad, daterad -39. Olja på pannå, 21x28
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 mars 2019
kl 18:42:33
150 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Erik Osslund
Läs mer om Erik Osslund