KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12109222
*
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2018
kl 19:12:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 13:39:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 13:39:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk mÃ¥lare född 1919 i SkellefteÃ¥, död 1985.Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52