KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308071

nr 1230 8071

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Oljemålning, Erik Jerken (1898-1947), Sverige. "Stockholm", 1931, Båtar vid Årstaviken, Signerad. Olja på duk, 46x55

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:46:49

9/1 00:28:42 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken