KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14011003
nr 1401 1003
Erik Hallström
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo, "på vedbacken". Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
Erik Gunnarson Hallström född 1905 i Björkö utanför Stockholm, död 1993, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:14:42
3/5 19:47:14
- Klassiska
31 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Erik Hallström
Läs mer om Erik Hallström