KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144239
*
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:56:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:59:21
1
100 kr
26/10 03:47:57
2
150 kr
29/10 18:53:50
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 20:59:21 | 1 | 100 kr |
| 26/10 03:47:57 | 2 | 150 kr |
| 29/10 18:53:50 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



