KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598023
nr 1459 8023
Erik B Gustavsson
(1913-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1969, stilleben. Olja på pannå, 60x45cm, yttermått inklusive ram: 63x48cm
Erik Birger Gustavsson, svensk målare född 1913 i Eskilstuna, död 2005.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 april 2022
kl 20:24:47
31/3 20:43:53
250 kr
3/4 10:55:55
Erik B Gustavsson
Läs mer om Erik B Gustavsson