KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15153386
nr 1515 3386
Erik Abrahamson
(1871-1907), Sverige
Oljemålning, Skördelandskap. Signerad, daterad 1905. Olja på pannå, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 januari 2023
kl 19:34:26
13/1 21:25:03
Erik Abrahamson
Läs mer om Erik Abrahamson