KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12195034
*
nr 1219 5034
Erik Abrahamson
(1871-1907), Sverige
Oljemålning, Flicka vid kyrka, Signerad. Olja på duk, 44x33 cm
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 27 november 2018
kl 11:59:04
- Konstnär/Designer
Erik Abrahamson
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Läs mer om Erik Abrahamson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik abrahamson flicka vid kyrka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23
*
Erik Abrahamson
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Läs mer om Erik Abrahamson
nr 1219 5034
Erik Abrahamson
(1871-1907), Sverige
Oljemålning, Flicka vid kyrka, Signerad. Olja på duk, 44x33 cm
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 27 november 2018 |
- Konstnär/Designer
Erik Abrahamson
Erik Abrahamson, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1871, död 1907.Läs mer om Erik Abrahamson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik abrahamson flicka vid kyrka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23