KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11312107
*
nr 1131 2107
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Kvinnor, 34x73
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:17:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 23:19:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt eric lo ohlqvist kvinna kvinnor olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 1131 2107
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Kvinnor, 34x73
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 23:19:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt eric lo ohlqvist kvinna kvinnor olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50