KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11198131
*
nr 1119 8131
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Figurer i landskap, 70x50
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 18:21:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 18:05:22
1
150 kr
17/7 18:16:14
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist figurer i landskap olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 1119 8131
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Figurer i landskap, 70x50
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 18:05:22 | 1 | 150 kr |
17/7 18:16:14 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist figurer i landskap olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37