KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17025037
nr 1702 5037
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, segelbåtar. Olja på duk, 69x113 cm, yttermått inklusive ram: 83x127 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 maj 2025
kl 20:18:17
18/5 18:54:31
Emile Zoir
Läs mer om Emile Zoir