KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12099066
nr 1209 9066
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar, signerad. Olja på duk, 75x100 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 oktober 2018
kl 18:58:06
8/10 18:13:46
300 kr
8/10 18:18:36
Emile Zoir
Läs mer om Emile Zoir