KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16169043
nr 1616 9043
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 91x130cm, yttermått inklusive ram: 110x152cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:52:17
300 kr
1.000 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Emile Zoir
Läs mer om Emile Zoir