KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15328403
nr 1532 8403
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Signerad -04, damporträtt. Signerad. Olja på duk, bildmått: 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 91x66 cm
Kondition: skadad ram
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 3 april 2023
kl 20:53:39
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Emil Lindgren
Läs mer om Emil Lindgren