KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243274
*
nr 1524 3274
Emil Hedenström
(1892-1957), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:41:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 15:14:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Hedenström
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Emil Hedenström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil hedenström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Emil Hedenström
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Emil Hedenström
nr 1524 3274
Emil Hedenström
(1892-1957), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 15:14:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Hedenström
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.Läs mer om Emil Hedenström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil hedenström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30