KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482134
nr 1548 2134
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Sommarlandskap. Signerad. Olja på duk, 16x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x34 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:07:22
6/6 12:12:14
600 kr
19/6 18:16:08
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson