KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17499228

nr 1749 9228

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Signerad, Vattenbryn. Olja på pannå, 12x18 cm, yttermått inklusive ram: 27x33

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:48:17

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson