KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955336
nr 1395 5336
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -36. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 100x85 cm
Kondition: krackelerad
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:00:51
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin