KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12554218

nr 1255 4218

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Signerad, daterad 51, "Båtar i Hamnen". Olja på duk, 65x47

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 20 maj 2019
kl 19:02:43

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin