KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12554218

nr 1255 4218

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Signerad, daterad 51, "Båtar i Hamnen". Olja på duk, 65x47

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 20 maj 2019
kl 19:02:43

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin