KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066628

nr 1206 6628

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, 3 flickor på stranden, signerad, 1950. Olja på duk, 81x80

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 24 september 2018
kl 19:48:18

24/9 14:18:00 1      700 kr
24/9 19:43:19 2      Vinnande bud

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin