KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872015
nr 1487 2015
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Vår, Drottningholm". Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 67x58 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:23:21
19/8 09:55:52
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg