KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872056

nr 1487 2056

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Tegnérlunden tidig vår". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

måndag 22 augusti 2022
kl 19:27:11

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg