KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852007

nr 1485 2007

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Sandlåda i parken". Signerad. Olja på duk, 51x45 cm, oramad

Konditionsrapport: duk med hål

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg