KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929002

nr 1492 9002

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Kustlandskap från Jugoslavien". Signerad. Olja på duk, 37x58 cm, yttermått inklusive ram: 40x60 cm

Kondition: Duk med hål

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

måndag 26 september 2022
kl 20:05:19

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg