KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852019
nr 1485 2019
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Gat-vy". Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 52x66 cm, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
29/8 13:25:26
29/8 17:39:58
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg