KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872006

nr 1487 2006

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Bad", Centralbadet, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 57x48 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 18:09:20

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg