KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872014
nr 1487 2014
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Abstrakt komposition". Signerad. Olja på duk, 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 26x35 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:21:48
100 kr
150 kr
250 kr
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg