KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14076365

nr 1407 6365

Ella Hägg-Bolin

(1872-1954), Sverige

Oljemålning, Ella Hägg-Bolin (1872-1954), Sverige. Ljugarn, Gotland. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 36x44

Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 5 juli 2021
kl 19:19:27

Ella Hägg-Bolin

Läs mer om Ella Hägg-Bolin