KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969120

nr 1296 9120

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Sjölandskap. Signerad. Olja på duk, 33x40 cm

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

måndag 9 december 2019
kl 18:10:10

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann