KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13407033
*
nr 1340 7033
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, 1955. Olja på duk, 79x59cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 20:34:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 22:04:46
1
900 kr
5/8 12:17:10
2
1.100 kr
9/8 09:15:31
3
1.400 kr
9/8 18:48:36
4
1.300 kr
9/8 18:48:36
3
1.400 kr (Budbetjänt)
9/8 18:49:28
4
Vinnande bud
10/8 18:00:05
4
justering av budtak
10/8 19:11:02
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ejnar Kohlmann
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Läs mer om Ejnar Kohlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ejnar kohlmann europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
*
Ejnar Kohlmann
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ejnar Kohlmann
nr 1340 7033
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, 1955. Olja på duk, 79x59cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 22:04:46 | 1 | 900 kr |
5/8 12:17:10 | 2 | 1.100 kr |
9/8 09:15:31 | 3 | 1.400 kr |
9/8 18:48:36 | 4 | 1.300 kr |
9/8 18:48:36 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
9/8 18:49:28 | 4 | Vinnande bud |
10/8 18:00:05 | 4 | justering av budtak |
10/8 19:11:02 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ejnar Kohlmann
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk mÃ¥lare även verksam i Sverige.Läs mer om Ejnar Kohlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ejnar kohlmann europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36