KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12496019
*
nr 1249 6019
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Insjö, signerad. Olja på duk, 50x60
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 18:15:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 22:48:38
1
100 kr
16/4 16:01:09
2
150 kr
19/4 19:17:46
3
300 kr
20/4 12:46:46
4
250 kr
20/4 12:46:46
3
300 kr (Budbetjänt)
20/4 12:46:54
4
350 kr
22/4 18:10:51
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ejnar Kohlmann
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Läs mer om Ejnar Kohlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ejnar kohlmann europa europeisk finland insjö norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
*
Ejnar Kohlmann
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ejnar Kohlmann
nr 1249 6019
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Insjö, signerad. Olja på duk, 50x60
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 22:48:38 | 1 | 100 kr |
16/4 16:01:09 | 2 | 150 kr |
19/4 19:17:46 | 3 | 300 kr |
20/4 12:46:46 | 4 | 250 kr |
20/4 12:46:46 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
20/4 12:46:54 | 4 | 350 kr |
22/4 18:10:51 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ejnar Kohlmann
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk mÃ¥lare även verksam i Sverige.Läs mer om Ejnar Kohlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ejnar kohlmann europa europeisk finland insjö norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26