KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12496019

nr 1249 6019

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Insjö, signerad. Olja på duk, 50x60

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 22 april 2019
kl 18:15:55

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann