KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178324
*
nr 1217 8324
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 19:55:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:51:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Läs mer om Eivin Granath
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eivin granath olja olja på kartong oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55
*
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Läs mer om Eivin Granath
nr 1217 8324
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 14:51:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eivin Granath
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.Läs mer om Eivin Granath
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eivin granath olja olja på kartong oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55