KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16251007

nr 1625 1007

Einar Nerman

(1888-1983), Sverige

Oljemålning, "Gammal dam". Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69

måndag 3 juni 2024
kl 19:36:43

Einar Nerman

Läs mer om Einar Nerman