KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15781050
*
nr 1578 1050
Oljemålning
efter Gustav Klimt. Figurkomposition. Ej signerad. Proveniens: förvärvad av artisten Johan Kinde. Olja på duk, 61x122 cm, yttermått inklusive ram: 63x124 cm. Skänkt av Johan Kinde
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 05:36:43
- Specialauktion
20 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad figurkomposition gustav klimt olja olja på duk oljemålning oljemålningar skänkt av johan kinde
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Oljemålning
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
nr 1578 1050
Oljemålning
efter Gustav Klimt. Figurkomposition. Ej signerad. Proveniens: förvärvad av artisten Johan Kinde. Olja på duk, 61x122 cm, yttermått inklusive ram: 63x124 cm. Skänkt av Johan Kinde
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Specialauktion
20 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmÃ¥n för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag pÃ¥ auktionsdagen - därefter ...Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad figurkomposition gustav klimt olja olja på duk oljemålning oljemålningar skänkt av johan kinde
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55