KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342182

nr 1234 2182

Edgar Wallin

(1892-1963), Sverige

Oljemålning, Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, Katarinavägen. Olja på pannå, 35x44

Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:33:43

Edgar Wallin

Läs mer om Edgar Wallin