KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308076

nr 1230 8076

Edgar Wallin

(1892-1963), Sverige

Oljemålning, Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad 1945, Gamla Stan. Olja på pannå. 30x 35

Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:52:07

20/1 00:29:36 1      Vinnande bud
21/1 16:31:47 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Edgar Wallin

Läs mer om Edgar Wallin