KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824409
nr 1382 4409
Ebbe Eberhardson
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Ebbe Eberhardson (f. 1927), Sverige, hästar på Öland. Signerad. Olja på pannå, 16x47 cm, yttermått inklusive ram: 24x66 cm
Ebbe Eberhardson, svensk bildkonstnär född 1927 i Läckeby.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 mars 2021
kl 19:24:15
1/3 15:51:16
Ebbe Eberhardson
Läs mer om Ebbe Eberhardson