KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757006
*
nr 1275 7006
Ebba Calwagen-Hertel
(1898-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 71x58
Ebba Calwagen-Hertel, svensk målare född 1898, död 1969 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:21:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 22:37:25
1
150 kr
16/9 17:47:02
2
150 kr
16/9 17:47:02
1
150 kr (Budbetjänt)
16/9 17:47:39
2
200 kr
16/9 18:12:31
3
350 kr
16/9 18:14:51
2
300 kr
16/9 18:14:51
3
350 kr (Budbetjänt)
16/9 18:16:39
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ebba Calwagen-Hertel
Ebba Calwagen-Hertel, svensk målare född 1898, död 1969 .
Läs mer om Ebba Calwagen-Hertel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebba calwagen-hertel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Ebba Calwagen-Hertel
Ebba Calwagen-Hertel, svensk målare född 1898, död 1969 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ebba Calwagen-Hertel
nr 1275 7006
Ebba Calwagen-Hertel
(1898-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 71x58
Ebba Calwagen-Hertel, svensk målare född 1898, död 1969 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 22:37:25 | 1 | 150 kr |
16/9 17:47:02 | 2 | 150 kr |
16/9 17:47:02 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
16/9 17:47:39 | 2 | 200 kr |
16/9 18:12:31 | 3 | 350 kr |
16/9 18:14:51 | 2 | 300 kr |
16/9 18:14:51 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/9 18:16:39 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ebba Calwagen-Hertel
Ebba Calwagen-Hertel, svensk mÃ¥lare född 1898, död 1969 .Läs mer om Ebba Calwagen-Hertel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebba calwagen-hertel olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51