KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12497488

nr 1249 7488

E Braithwaite. Signerad, daterad 1884, fors. Olja på duk, 60x39

Utrop:

500 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 22 april 2019
kl 20:54:20

Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk