KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052098

nr 1405 2098

Doris Hennix

(1908-1997), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv, "Gränd i Gamla Stan". Signerad. Olja på pannå, 48x34 cm, yttermått inklusive ram: 51x37 cm

måndag 21 juni 2021
kl 19:51:29

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Doris Hennix

Läs mer om Doris Hennix